Kereskedő és webáruházi technikus

Nappali képzés 9-13. évfolyamon kereskedelem ágazaton:

  • 5 éves képzés: 2 év ágazati alapoktatás + 3 éves szakirányú oktatás;
  • 10. évfolyam végén ágazati alapvizsga;
  • 12. év végén 3 tantárgyból előrehozott érettségi vizsga tehető (magyar nyelv és irodalom, matematika, történelem tantárgyakból);
  • 13. év végén idegen nyelvből tesznek érettségi viszgát a tanulók, valamint a szakmai emelt szintű érettségi vizsga egyben technikusi végzettséget is biztosít.

Kereskedelem ágazat

A kereskedelem az áruk rendszeres adásvétele, egy olyan tevékenység, amelynek eredményeként a termékek az előállítójuktól eljutnak a felhasználóhoz, azaz a fogyasztóhoz.
A szakmacsoporton belül kiemelt hangsúlyt kap a gyakorlatorientált duális képzés, amelynek során a tanulók megismerik a pálya szépségeit, nehézségeit, hasznosságát, fejlődésének irányát, a munkaterületen dolgozók tevékenységét, annak távlatait. Megismerkednek új technológiákkal, digitális eszközökkel, amelyek a munkafolyamatokat segítik.
Előtérbe kerül a szakmai idegen nyelv elsajátítása. Ismereteket szereznek az áruforgalom lebonyolításáról, az online értékesítés területéről, a klasszikus eladói tevékenységről, valamint a termelési és gazdálkodási folyamatokról.
A képzés segíti a tanulókat leendő szakmai szerepük kiválasztásában, megfogalmazásában, a saját egyéni életpályájuk reális megtervezésében. Kialakul bennük a szakma iránti szeretet, a munkakörhöz szükséges magatartás és felelősségérzet.


 

Kereskedő és webáruházi technikus

Kereskedelem ágazat 5 éves képzése, amely érettségivel és technikus szintű szakképzettség megszerzésével zárul.
A kereskedő és webáruházi technikus szakember feladata az áruforgalom tervezése, irányítása, lebonyolítása, kontrollálása, az áruk adás-vétele, amely magában foglalja a B2B (vállalatok egymás közötti értékesítése) és a B2C (vállalat és vásárlók közötti értékesítése) kereskedelmi és webáruházi értékesítést egyaránt.

KOMPETENCIAELVÁRÁS
Átlagon felüli informatikai tudás, logisztikai és szervező képesség,
tervezési és elemző képesség, számolási készség, fizikai aktivitás,
csapatmunka.

A SZAKKÉPZETTSÉGGEL RENDELKEZŐ
– a szakképzett technikus képes irányítani, szervezni és ellenőrizni a kereskedelmi egység szabályszerű működését;
– képes az áruforgalmi tevékenységet és a gazdálkodás eredményességét tervezni, elemezni, értékelni;
– a vállalkozás nyereséges gazdálkodása érdekében alkalmazni tudja a gazdasági, jogi és marketing ismereteket;
– képes az elektronikus kereskedelem különböző formáit elindítani és működtetni;
– képes alkalmazni a fizikai valóságban működő és az online világban működő kereskedelem adta lehetőségeket;
– ismeri az elektronikus beszállítói rendszerek folyamatszervezését, logisztika informatikai megoldásait;
– foglalkozik a személyes adatok védelmével, a direkt marketing lehetőségeivel, az áruforgalmi adminisztrációval és az aktuális trendekkel.

Azoknak ajánljuk, akik kereskedelmi vénával rendelkeznek, nyitottak a kereskedelem új formáira, az online világ szerelmesei, fontos számukra az egyéni teljesítmény mérése.