Tanév rendje

 

Tanévi ütemezés
2018/2019. tanév
36 hét, 179 tanítási nap; a végzős osztályoknak: 30 hét
Időpont Esemény Felelős
augusztus. 22. 9:00 Tankönyvek szállítása, rendezése Bedey Gáborné könyvtáros
augusztus 27-28. Gólyatábor Rozgonyi Mariann, Lakatos Adrien, Dr. Varga András, Dávid Lívia, Pfeiffer Tamás igh.
augusztus 27. 8:00 Tanévkezdő értekezlet Jakab Szilvia ig.
augusztus 28. 9:00 Írásbeli javítóvizsgák Pfeiffer Tamás igh.
augusztus 29. 8:00 Szóbeli javítóvizsgák Pfeiffer Tamás igh.
augusztus 27-31. Munkaközösségek értekezletei – átszervezés, megalakulás, feladatok kijelölése (rendszeresen az tanév során), Munkaterv összeállítása Munkaközösség-vezetők, igazgatóság
augusztus 30. 8:00 Osztályfőnöki munkaközösségi értekezlet, diákok elosztása, éves feladatok megbeszélése Munkaközösség-vezetők, igazgatóság
augusztus 27-31. Szertárrendezések, tanmenetek készítése, felkészülés az új tanévre. Szaktanárok, osztályfőnökök, igazgatóság
augusztus 31. 8:00 Tanévnyitó értekezlet Jakab Szilvia ig.
augusztus vége Tantárgyfelosztás véglegesítése Munkaközösség-vezetők, igazgatóság
augusztus vége Az iskola Facebook oldalának folyamatos gondozása Szabó Orsolya igh., Tóth Zsombor
augusztus vége Az iskola honlapjának folyamatos gondozása Sándor Zsolt
augusztus vége Órarend készítése Jakab Szilvia ig.
augusztus vége E-napló frissítése, feltöltése Szabó Dániel rendszergazda, Szabó Orsolya igh.
szeptember 3. (hétfő) Első tanítási nap
Tanévnyitó ünnepély 8:00 Jakab Szilvia ig.
Of-i órák 2-4. óra (tanulói adatlapok kitöltése, adategyeztetés, tanév rendje, házirend, munka-, baleset- és tűzvédelmi oktatás, ifjúságvédelmi adatlap kitöltése) Osztályfőnökök
Tankönyvek kiosztása Bedey Gáborné könyvtáros, Ifj. Szabó Géza
Kibővített vezetőségi értekezlet Munkaközösség-vezetők, igazgatóság
szeptember 4. (kedd) Órarend szerinti tanítás Szaktanárok, osztályfőnökök, igazgatóság
szeptember 5-ig Jelentkezés az őszi érettségire Szabó Orsolya igh.
szeptember 5. 15:00 Osztályfőnöki értekezletet – a szülői értekezlet előkészítése Dávid Lívia mkv.
szeptember 5. 16:00 Szülői munkaközösség megbeszélése Jakab Szilvia ig.
szeptember 5. 17:00 Szülői értekezlet 9-12. évfolyam Osztályfőnökök
szeptember 5. 18:00 Határtalanul! utazás szülői tájékoztató Kocsis Éva mkv.
szeptember DÖK gyűlés (rendszeresen, 2 havonta) Dávid Lívia DÖK segítő tanár
szeptember 7-ig Matematika és szövegalkotás mérés 9. évfolyam
szeptember 14. Beiskolázási tájékoztatók elkészítése Pfeiffer Tamás igh.
szeptember 14. Tanmenetek átdolgozása, leadása, elektronikus formában Munkaközösség-vezetők, igazgatóság
szeptember 14-ig Iskolai dokumentumok, anyakönyvek rendbetétele Osztályfőnökök, igazgatóság
szeptember 15. (szombat) 10:00-18:00 Kulturális Örökség Napok Jakab Szilvia ig.
szeptember 19. Gólyanap (9. évfolyam) Rozgonyi Mariann, Lakatos Adrien, Dr. Varga András, Dávid Lívia, Lábodiné S. Judit, Pfeiffer Tamás igh.
szeptember 21. Megemlékezés Széchenyi Istvánról (Széchenyi-emlékhely felkeresése) Bujkné Pálmay Ildikó
szeptember 21. Gólyatábor – installáció 9.E – Dávid Lívia
szeptember 21. Labdarugó bajnokság Testnevelők, Lábodiné Siket Judit mkv.
szeptember 26. Nyílt nap (1.) Pfeiffer Tamás igh.
szeptember 26. EUROSKILL kiállítás Szabó Orsolya igh.
szeptember 27. A turizmus világnapja Takácsné Siptár Ágnes
szeptember 30. Felvételi eljárás: tanulmányi területek kódjainak meghatározása a Felvételi Központnak Pfeiffer Tamás igh.
szeptember Szintfelmérő magyar nyelvből (helyesírás) Humán mk.
szeptember Irodalom projektfeladat (9. évfolyam) Humán mk.
szeptember Kompetencia alapú bemeneti mérések Munkaközösség-vezetők, igazgatóság
szeptembertől Gyakorlati oktatás szervezése (állandó kapcsolattartás a gyakorlati munkahelyekkel) Macskásyné Harnócz Klára gyak. okt. vez.
szeptembertől Közösségi szolgálat szervezése Roszik Éva, of-ok
szeptembertől Egyéni és csoportos foglalkozások, korrepetálások, tehetséggondozás, szakkörök szervezése Munkaközösség-vezetők, igazgatóság
szeptembertől Kosár- és röplabdaedzések, délutáni sportolási lehetőség megszervezése Ifj. Szabó Géza, Lábodiné S. Judit mkv.
szeptembertől Könyvtárlátogatások, könyvtárhasználat Bedey Gáborné könyvtáros
szeptembertől Múzeum- és színházlátogatás, kulturális ajánló Humán mk.
szeptembertől Szakmai kiállítások, tárlatok látogatása (Adó,- és Vámmúzeum, KSH) Szakmai mk., Macskásyné Harnócz Klára, gyak. okt. vez., Szabó Orsolya igh.
szeptembertől Kereskedelmi vállalatok látogatása (METRO, SPAR Média Markt stb.) Szakmai mk., Macskásyné Harnócz Klára gyak. okt. vez., Szabó Orsolya igh.
szeptembertől Iskolai versenyek szervezése (közismereti, szakmai tantárgyak, idegen nyelv, sport) Szaktanárok, munkaközösség-vezetők, igazgatóság
szeptembertől Történelem.hu – Projektfeladatok (Történelmi érdekességek a faliújságon) Humán mk.
szeptembertől Fogyasztóvédelmi versenyek Szakmai mk.
szeptembertől Tánctanulás a szalagavató bálra Végzős osztályok
szeptembertől Az ÖKOISKOLAi program folytatása – Ökotudatosság kialakítása a diákok és a tanárok körében (szelektív hulladékgyűjtés, zöld pontok, madáretetők kialakítása) Dávid Lívia DÖK segítő tanár
október-november Iskolamarketing.

Az általános iskolák szervezett meglátogatása

Pfeiffer Tamás igh.
október 6. Megemlékezés az aradi vértanúkról (szeptember 21-ig) Installáció: 9.D – Dr. Varga András
október 7. Pénzügyesek vetélkedő – tévéfelvétel Macskásyné H. Klára gyak. okt vez.
október 9-10. SzakMÁzz! (Hungexpo) Pfeiffer Tamás igh.
október 10. Nyílt nap (2.) Pfeiffer Tamás igh.
október 11. DÖK-nap, Gödöllő (1. tanítás nélküli munkanap) Dávid Lívia DÖK segítő tanár
október 15-25. Középszintű írásbeli érettségi vizsgák Szabó Orsolya igh.
október 15. 8.00 – Magyar nyelv és irodalom
október 15. 14:00 – Földrajz
október 16. 8.00 – Matematika
október 17. 8:00 – Történelem
október 18. 8:00 – Angol nyelv
október 19. 8:00 – Ágazati szakmai vizsgatárgyak
október 24. 8:00 – Német nyelv
október 25. 8:00 – Informatika
október 12. Erasmus Day Szabó Orsolya igh.
október 13. NEVELŐTESTÜLETI ÉRTEKEZLET, Módszertani tapasztalatok – (2. tanítás nélküli munkanap) Országos munkanap Jakab Szilvia ig.
október 16-18. Pedagógia napok a Centrum szervezésében Szaktanárok, munkaközösség-vezetők, igazgatóság
október 17. Nyílt nap (3.) Pfeiffer Tamás igh.
október 19. Október 23-ra emlékezünk – megemlékezés, Sulimozi Dr. Tóth M. Zsombor, Pfeiffer Tamás igh.
október 19. Október 23-ra emlékezünk (október 12-ig) Installáció: 9.D – Dr. Varga András
október 20. Felvételi eljárás: tanulmányi területek belső kódjainak meghatározása (Felvételi Központ); a felvételi eljárás rendjének nyilvánosságra hozása a honlapon Pfeiffer Tamás igh.
október 22. (hétfő) Országos pihenőnap – Munkaszüneti nap
október 23. Nemzeti ünnep
október 24. Nyílt nap (4.) Pfeiffer Tamás igh.
október 24. Röplabda bajnokság Testnevelők, Lábodiné Siket Judit mkv.
október 29 – november 2-ig Őszi szünet – utolsó tanítási nap: okt. 26 (péntek), első tanítási nap: nov. 5. (hétfő)  
november 7. PÁLYAORIENTÁCIÓS NAP – (3. tanítás nélküli munkanap) Szabó Orsolya igh.
októbertől Felkészítő foglalkozások, korrepetálások az emelt szintű és középszintű érettségi vizsgákra (közismereti és szakmai tárgyak) Szaktanárok, munkaközösség-vezetők
októbertől Fogyasztóvédelmi verseny meghirdetése (több forduló) Dr. Orosz Róza mkv.
októbertől Felkészítés az Országos Fogyasztóvédelmi Versenyre Dr. Orosz Róza mkv.
októbertől Bűnmegelőzési előadások Dávid Lívia mkv.
októbertől Fővárosi iskolabörzék Pfeiffer Tamás igh.
november 5-től Előkészítő a 8-os tanulók számára (10 héten keresztül) Bujkné P. Ildikó, Kocsis Éva
november 7. Nyílt nap (5.) Pfeiffer Tamás igh.
november 7. Kosárlabda bajnokság Testnevelők, Lábodiné Siket Judit mkv.
november 10. NEVELŐTESTÜLETI ÉRTEKEZLET, Módszertani tapasztalatok – (4. tanítás nélküli munkanap) Országos munkanap Jakab Szilvi ig.
november 14. Nyílt nap (6.) Pfeiffer Tamás igh.
november 20. után Jelentkezés a szakképzési tanulmányi versenyekre Szabó Orsolya igh.
november 19-23. Középszintű szóbeli érettségi vizsgák Szabó Orsolya igh.
november 21. Nyílt nap (7.) Pfeiffer Tamás igh.
november 28. Nyílt nap (8.) Pfeiffer Tamás igh.
december 1-ig. Jelentkezési határidő a tavaszi OKJ-s komplex vizsgákra Szabó Orsolya igh.
december 1. Szalagavató 11. of-ok, Lábodiné Siket Judit mkv., Pfeiffer Tamás igh.
december 5. Nyílt nap (9.) Pfeiffer Tamás igh.
december 6. Jön a Mikulás Pfeiffer Tamás igh.
december 7. Adventi kirándulás Ausztriába Dávid Lívia mkv.
december 4-8. Határtalanul! pályázat – erdélyi tanulók budapesti látogatása Imréné Virt Eszter mkv., Kocsis Éva, Tóth M. Zsombor
december 7. Felvételi eljárás: Jelentkezés a központi írásbeli felvételi vizsgára Pfeiffer Tamás igh.
december 12. Nyílt nap (10.) Pfeiffer Tamás igh.
december 12. Asztalitenisz bajnokság Testnevelők, Lábodiné Siket Judit mkv..
december 12. Felvételi eljárás: Feladatlapigény jelzése az OH-nak Pfeiffer Tamás igh.
december 15. Nevelőtestületi kirándulás – (5. tanítás nélküli munkanap) – Országos munkanap Pfeiffer Tamás igh., Jakab Szilvia ig.
december Projekthét Munkaközösségvezetők, szaktanárok
december Advent Installáció: 9.A – Rozgonyi Marianna
december Karácsonyi szokások világszerte Installáció: 9.B – Lakatos Adrien
december Ajándékcsomagok összeállítása 12.C – Lábodiné Siket Judit
december 20. (csütörtök) Adventi vásárok látogatása – (6. tanítás nélküli munkanap) Osztályfőnökök, osztályfőnök-helyettesek
december 21. (péntek) Osztálykarácsonyok – (7. tanítás nélküli munkanap) Osztályfőnökök, osztályfőnök-helyettesek
december 24-től január 2-ig Téli szünet – utolsó tanítási nap: december 21. (péntek), első tanítási nap: január 3. (csütörtök)
januártól Országos mérés és értékelés keretében: fittségvizsgálat (NETFIT) Testnevelők, Lábodiné Siket Judit mkv.
január 9 – április 30. Értesítési kötelezettség teljesítése (Általános iskolák értesítése a tanulók 9-10-es eredményéről) Igazgatóság
január 19. Az általános felvételi eljárás kezdete Pfeiffer Tamás igh.
január 19. Felvételi eljárás: Központi írásbeli felvételi vizsgák a 9. évfolyamra Pfeiffer Tamás igh.
január 24. Felvételi eljárás: Pótló központi írásbeli felvételi vizsgák a 9. évfolyamra Pfeiffer Tamás igh.
január 25. (péntek) 12.00 Első félév vége (osztályzatok lezárása) Szaktanárok
január 28-29. Osztályozó konferenciák (külön beosztás szerint) Igazgatóság, osztályfőnökök, szaktanárok
február 7. Felvételi eljárás: Tanulók értesítése az írásbeli eredményekről Pfeiffer Tamás igh.
február 1-ig Félévi bizonyítványok kiosztása Osztályfőnökök, osztályfőnök-helyettesek
február 6. (szerda) Félévzáró nevelőtestületi értekezlet Jakab Szilvia ig.
február 6. 16:00 Megbeszélés a Szülői Szervezettel Jakab Szilvia ig.
február 6. 17:00 Szülői értekezlet a 9-10-11-12. évfolyamon Osztályfőnökök
február 15. Jelentkezési határidő a tavaszi érettségire, és az OKJ-s komplex vizsgákra Szabó Orsolya igh.
február 15. Jelentkezési határidő a felsőoktatási felvételihez Szabó Orsolya igh.
február 18. Az általános iskolák továbbítják a jelentkezési lapokat az iskoláknak Pfeiffer Tamás igh.
február 21 – március 14. Felvételi eljárás: Szóbeli meghallgatások Pfeiffer Tamás igh.
február 25. Megemlékezés a kommunista diktatúrák áldozatairól Installáció: 11.E – Szabó Orsolya
február 25 – március 1. „Pénz7” pénzügyi és vállalkozói témahét Szakmai mk., Szabó Orsolya igh.
március 14. (csütörtök) Március 15-re emlékezünk Műsor: 10.A – Dr. Tóth M. Zsombor
március 18. Felvételi eljárás: A felvételi jegyzék nyilvánosságra hozásának határideje Pfeiffer Tamás igh.
március 18-22. Fenntarthatósági témahét Dávid Lívia mkv.
március 15. (péntek) Nemzeti ünnep
március 28. Felvételi eljárás: A Felvételi Központ megküldi a jelentkezők névsorát Pfeiffer Tamás igh.
április A Logisztika Napja Kissné Dézsi Erika, Dr. Orosz Róza
április 8-12. Digitális Témahét Sándor Zsolt mkv.
április 9. Felvételi eljárás: A jelentkezési lista kiegészítése (Felvételi Központ) Pfeiffer Tamás igh.
április 11. Költészet napja Műsor: 10.A – Dr. Tóth M. Zsombor
április 12. Szakmák éjszakája Igazgatóság, tantestület
április 12. Felvételi eljárás: Ideiglenes felvételi rangsor megküldése a Felvétel Központnak Pfeiffer Tamás igh.
április 17. NEVELŐTESTÜLETI ÉRTEKEZLET, Módszertani tapasztalatok – (8. tanítás nélküli munkanap) Országos munkanap Jakab Szilvi ig.
április 18-tól április 23-ig Tavaszi szünet – utolsó tanítási nap: április 17. (szerda), első tanítási nap: április 24. (szerda)
április 23. Felvételi eljárás: Egyeztetett felvételi jegyzéket a Felvétel Központ megküldi a középiskolának Pfeiffer Tamás igh.
április 26. Megemlékezés a holokauszt áldozatairól Installáció: 11.A – Dr. Orosz Róza
április 29. (hétfő) A végzős évfolyam osztályozó konferenciái (külön beosztás szerint) – jegyek lezárása: április 26. 12:00 Igazgatóság, osztályfőnökök, szaktanárok
április 30. Felvételi eljárás: A jelentkezők és az általános iskolák értesítése a felvételről, ill. az elutasításról Pfeiffer Tamás igh.
május 1. (szerda) A munka ünnepe
április Korosztályi agresszióval foglalkozó előadások – Bűnmegelőzés Jakab Szilvia ig.
április Diákparlament Dávid Lívia DÖK segítő tanár, Pfeiffer Tamás igh., Jakab Szilvia ig.
május 2. (csütörtök) Érettségiző évfolyam utolsó tanítási napja
május 3. (péntek) 11:00 óra Ballagás 9-11.évfolyam, Pfeiffer Tamás igh.
május 6-15. Közép- és emelt szintű írásbeli érettségi vizsgák Szabó Orsolya igh.
május 6.   8:00 – Magyar nyelv és irodalom
május 7.   8:00 – Matematika
május 8.   8:00 – Történelem
május 9.   8:00 – Angol nyelv
május 10. 8:00 – Német nyelv
május 15. 8:00 – Ágazati szakmai vizsgatárgyak
május 16. 8:00 – Informatika
május 17. 14:00 – Földrajz
május 6. – augusztus 31. Rendkívüli felvételi eljárás  

Pfeiffer Tamás igh.

 

május 17. Döntés a rendkívüli felvételi eljárás keretében beérkezett felvételi kérelmekről Jakab Szilvia ig.
május 24. (péntek) Öregdiák találkozó Szabó Orsolya igh., 10.B – Macskásyné H. Klára
május 29. Országos Kompetenciamérés a 10. évfolyamon (Anyanyelvi és matematikai alapkészség fejlődése) Sándor Zsolt
június 4. Nemzeti Összetartozás Napja Installáció: 11.B – Sándor Zsolt
június 10. Pünkösd
június 12. Osztályozó konferenciák (külön beosztás szerint), jegyek lezárása: Igazgatóság, osztályfőnökök, szaktanárok
június 14. (péntek) Utolsó tanítási nap, évzáró ünnepség, bizonyítványosztás  Jakab Szilvia ig., osztályfőnökök
június 17-28. Középszintű szóbeli érettségi vizsgák Szabó Orsolya igh.
június 20-22. Beiratkozás (új 9. évfolyam) Pfeiffer Tamás igh.
június eleje Vakáció – dekoráció Installáció: 9.E – Dávid Lívia
június 26. Tanévzáró értekezlet Jakab Szilvia ig.
május-június Szakmai vizsgaidőszak – szóbeli és gyakorlati vizsgatevékenységek Szabó Orsolya igh.
június Országos mérés és értékelés keretében: fittségvizsgálat (NETFIT) feltöltésének határideje Testnevelők, Lábodiné Siket Judit mkv.
Budapest, 2018. augusztus 31.